Poznaj:


Oglądalność: 22094, czas 8m 11s, ocena 889, reakcje 143. Podobno w naszym kraju można firmę założyć podczas jednej wizyty w urzędzie w jednym okienku... czy to prawda? Niestety prawda jest zupełnie inna. .




ZAKŁADANIE FIRMY W POLSCE, CZYLI MIT JEDNEGO OKIENKA

- Pierdolenie. Jak chcesz firme w Polsce to bedziesz ją miał.
- 2017 nadal aktualne , Dąbrowa Górnicza , wypełniłem wniosek i nie zgłosili mnie do US o VAT , to k... Po co to wypełniać ??? tragedia , W dodatku doszło do podwójnego nieszczęścia , w latach 1940.... W ratuszu zostalo bestialsko zamordowanych 3 urzędników państwowych , którzy z uśmiechem na twarzy przyjmowali petentów
Tu sobie zobacz moskitiery centor , można chwilę poczytać. - Aby założyć firmę trzeba całej kupy pierdół...
Dobrze że jeszcze można sprzedawać BEZ tego - jabłka z bezimiennej firmy XD

A wykład przyznam...pouczający...

Podsumowując: CHCECIE BYĆ BOGACI JAK BRYTYJCZYCY TO WPROWADŹCIE BRYTYJSKIE PRAWO !!!
- Ja założyłem firmę przez internet i poprostu poszedłem podpisać wniosek i było po sprawie, także jedno okienko to nie mit.
Nie ma żadnej "instrukcji" wniosku ceidg... poprostu sie wypelnia na stronie i tam od razu pisze co i jak.
A co do tych kodów to wystarczy wyszukać (jak w google) i wpisać właściwe dla naszej nowej działalności. Jeśli ktoś nie myśli to nie wpisze wszystkich pkd, ale zawsze można je dopisać. Można wpisać takie, które nie będą miały ze sobą związku, a nam dają pole do "popisu". Ja zakładając firmę wpisałem pkd odnośne gastronomii, dostaw i sprzedaży internetowej (+ jeszcze kilka) i jak mi nie wypaliło z gastronomią to się przerzuciłem na sprzedaż internetową i po kłopocie.
Za dużo Pan wyolbrzymia.
Jedyne z czym się zgodzę to to, że zakłada się firmę "w ciemno" - tutaj naprawdę by się przydało zrobić tak jak w bardziej cywilizowanych krajach.. ale nasze partie nie są do tego zdolne bo im mało zysków z biednych ludzi i wciąż za mało Polaków "jedzie na oparach" pieniędzy i kredytach...
- Państwo niczego nie powinno regulować!!!
Jak założyć firmę to jest najmniejszy problem. Nakręć film jak prowadzić firmę produkcyjną lub warsztat. Co robić jak odwiedzi cie US, PIP, ZUS, UDT, GUM, Ochrona środowiska, straż pożarna i w każdym z tych urzędów musisz zapłacić i udowodnić, że nie jesteś wielbłądem. Większość małych firm prowadzi działalność mniej lub bardziej nielegalnie. Drobny przedsiębiorca nie jest w stanie sprostać masie przepisów w tym Unijnych absurdów pseudoekologicznych, więc każdy musi kombinować, chować się jak złodziej, działać w konspiracji przed państwem bo inaczej by nie przeżył.
- w kontekście tego co czeka przedsiębiorcę później, ilość biurokracji, niemożność spóźnienia się z różnymi deklaracjami, opłatami o 1 dzień bo od razu pisma na 2 strony A4 i straszenie karami finansowymi oraz cała masa trudności i zawiłości - "problem" założenia firmy jest żaden (nie jest to ani problem, ani coś ważnego czy zniechęcającego jak późniejsze prowadzenie firmy). 
- Założyłbym sobie firmę, mimo tego wstrętnego podatku dochodowego byłbym skłonny na to przystać, chodź podatek dochodowy jest w moim mniemaniu haraczem za samo to że chcę pracować. Te 3 miesiące dałyby mi możliwość zbadania rynku bez straty pieniędzy a mój czas jest wyłącznie moją inwestycją której państwu nic do tego chyba że jestem niewolnikiem. System jaki mamy w PL jest dla mnie wysoce krzywdzący i wręcz skłania mnie do jego omijania co stawia mnie w charakterze przestępcy którym nie jestem chyba że wkład w rozwój gospodarki państwowej to przestępstwo. PS. Zajmuję się prywatnie designem i projektowaniem 3D oraz wizualizacją, mam kilka ciekawym projektów np: Mebli z wysokiej klasy materiałów cechowanych nowoczesnym wzornictwem których nie publikowałem za to można je zobaczyć w pełnej okazałości u mnie w domu... Proces technologiczny wymaga wielkiego nakładu czasu by uzyskać nieskazitelnie czysty efekt, zatem ich przeznaczeniem nie jest produkcja masowa jak np: Papierowe Black Red White które są powszechnie uznawane za ładne lecz nie ma w nich niczego nadzwyczajnego. W takiej sytuacji jak mam założyć firmę by nie popaść w długi... nie wiem, jak wielu ludzi którzy mają ten sam problem... Za to wiem że te przepisy rujnują gospodarkę i nic nie dają w zamian społeczeństwu nie mylić z korporacją bo one są aspołeczne a to dla nich tworzone jest prawo. PS. Prawo działające na szkodę obywatela jest w moim przekonaniu bezprawiem i należy skazać ludzi odpowiedzialnych za powoływanie takowego prawa do życia.
- straszny megaloman z tego Najzera
- Witam, tak sie składa, że ostatnio sam zakładałem działalnośc gospodarczą w naszym pięknym kraju. Co do samej rejestracji i wypełniania wniosku o wpis do CEIDG, w pełni zgadzam się, że pewne formalności są zbędne, szczególnie pkd. Swoją drogą nie jest aż tak trudno wybrać odpowiednią klasyfikację i można wpisać tyle rubryk, ile sie chce, jednak jest to absolutnie zbędne i stanowi zasobów marnację czasu, który można by wykorzystać na ciekawsze i BARDZIEJ WYDAJNE EKONOMICZNIE zajęcia. Do US idziemy, jeśli chcemy być płatnikiem VAT lub jeśli nie mamy NIPu, tego w gminie nie załatwimy. Do Z*Su (tfu!) musimy niestety udać sie osobiście, więc jest jeszcze gorzej, niż w prezentowanym materiale. Nie wspomnę o upokarzającym, poniżającym, uwłaczającym ludzkiej godności fakcie, że muszę dotować ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy tę chorą i zdezorganizowaną instytucję, pod pretekstem przyszłej emerytury i opieki zdrowotnej. Nie wspomę o tym, że sam lepiej by te pieniądze zagospodarował i że sam wybrałbym ubezpieczenie zdrowotne na wolnym rynku i chodziłbym do lekarza, który traktuje mnie z szacunkiem, powagą, życzliwością i chęcią pomocy, jak człowieka, którego trzeba leczyć, a nie jak petenta, lub smarkacza. Dodam, że jestem bardzo młody i jedyny lekarz, z którego korzystam to dentysta, za którego i tak płacę ze swojej kieszeni, bo na NFZ się boję, gdyż nie jestem masochistą.

Jestem pod wrażeniem relacji na temat podatków w UK, szczególnie kwoty wolnej od podatku, która w zestawieniu z naszą i biorąc pod uwagę koszty życia w Polsce jest po prostu kolosalna. Dodam jeszcze, że poza wizytą w Gminie, która na szczęście jest bezpłatna i (przynajmniej w moim przypadku tak było) odbywa się sprawnie, dochodzi masa innych formalności. Np. ustawa smieciowa, z którą będę sie zapoznawał w celu upewnienia się, czy nie musze podpisać dodatkowej umowy na wywóz śmieci, mimo że juz jedną mam. PARANOJA. Później dochodzą inne wspaniałe instytucje, w zależności od rodzaju działalności: inspekcje środowiska, sanepidy, pip, obowwiązek rejestracji dodatkowych miejsc działalności pod groźbą grzywny do 500 zł... Daruję sobie dalsze wymienianie absurdów urzędniczych w naszej utopijnej ojczyźnie, bo serwery youtube mogą nie mieć tyle pojemności. 

Serdecznie pozdrawiam autora i wszystkich śmiałków, którzy chodza po polu minowym, jakim jest prowadzenie firmy w Polsce.
- Leci łapka w górę :) Nie jestem jednak zwolennikiem ,żadnych zwolnień od podatku bo zaczyna się kombinowanie, zamiast tego lepiej jest obniżyć podatki w dodatku łatwiej potem wypełnić zeznanie podatkowe itd.

Co to reszty zgadzam się w 100% , to pierwsze video od Ciebie ,które zobaczyłem i już zabieram się do następnych :)
- w angli mieszkam od 6 lat i sie zastanawiam czy nie wirocic do domu juz. Po tym vlogu moje watpliwosci sie rozwialy ;> 
- No ja też już wybrałem jestem już w samolocie narka;>
- Z własnego doświadczenia (działalność gospodarcza założona 14/10/2013) 1. wniosek online do CEIDG - podpis własnoręczny w urzędzie (0zł) 2. Złożenie w ciągu tygodnia wniosku ZUS ZUA osobiście, automatycznie to się dowiedzieli że mam sie zgłosić - pierwsza opłata za połowę października ~320zł , kolejne miesiące ~410zł 3. Zgłoszenie na płatnika VAT - płatność z podaniem 170zł 4. zakup księgi przychodu i rozchodu oraz VATowych książek ~35zł Sumując koszt 525zł, przychód 0 zł na start
- lubie to
- Panie Piotrze nie ma co się przejmować takim typem to ALKOCHOLIK bez rozumu bo mu go już wóda wyżarła widać po niku Gdyby wszyscy myśleli tak jak Pan to Polska w końcu była by naprawdę Polską
- Kiedy firmy nie rejestrujesz, produkujesz i sprzedajesz, masz spokój. Kiedy zgłosisz, masz przesrane i na garbie wszelkiej maści nierobów urzędniczych.
- Do 56 sekundy przytaczam wypowiedzi jednej z komentujących osób... No ale najłatwiej jest skrytykować nawet nie oglądając. Po co się męczyć i próbować zrozumieć. Gratuluję podejścia. Przez to, że w ten sposób podchodzi większość Polaków nawet do tak ważnej sprawy jak wybory to mamy w Polsce co mamy... Podejście "po co mi mózg i własne zdanie przecież jest TVN" nie prowadzi nas do rozwoju.
- Oglądałem do "porównamy PL z UK", nikt o jako takiej wiedzy w dziedzinie gospodarki nie porówna PL z UK. Śmiem twierdzić, że głupoty które Pan wygaduje do 56 sekundy ciągną się przez cały film.
- Jeśli jesteś postkomunistycznym przedsiębiorcą która np kupił młyn za PRL za grosze, to problem nie dotyczy ciebie :)
- Pełen szacunek.