Poznaj:


Oglądalność: 105437, czas 13m 16s, ocena 9768, reakcje 569. Źródła: https://culture.pl/pl/artykul/najwieksze-skandale-polskiej-sztuki http://www.sikora.art.pl/teoria_definicja_sztuki.php http://www.magazynsztuki.pl/dadaizm/ https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1766140,1,duchamp-sarkastyczny-kpiarz-nieuchwytny-geniusz.read https://www.youtube.com/watch?v=DORNhJD4onU https://www.youtube.com/watch?v=Jlg1x6YkrQY http://www.mapplethorpe.org/portfolios/ Zapraszam tutaj 👇 🌸Julia Bojaruniec skr. nr. 32 FUP Łódź 4 ul. .
Sztuka, która CIĘ WKURZY

- chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że krzyż użyty przez Dorotę Nieznalską to krzyż grecki czyli symbol czegoś idealnego, co potęguje mocny wydźwięk pracysama chodzę do plastyka i cieszy mnie, że zainteresowanie światem sztuki wzrasta dzięki czemu ludzie posiadają co raz większą świadomość odbioru. Może poruszysz w przyszłości temat warszawskiej palmy, bo to również kwestia pełna kontrowersji i ciekawa z racji wartości jakie za sobą niesie
- Dziękuję ci za ten film.

Kiedy usłyszałem pie*rzenie Spysińskiego o tym, że jeśli robisz coś kontrowersyjnego, to od razu njejesteś artystą, tylko aktywistą, to myślałem że mnie szlag jasny trafi.

Więcej takich osób, które faktycznie wiedzą coś o sztuce.
Tu sobie zobacz gnomki.pl , może też być przydatne. - To być zbyt mądrość dla moja osoba ja wracać do oglądać DI AJ ŁAJ
- POSLKIE RODZINY SĄ NISZCZONE OD 20 LAT TO ZAMACH NA POLSKOŚĆ
- Kocham twoje filmy! Dzięki tobie pójdę na ASP!
- Równe 100 tys wyświetleń xd
- Kocham Twoje filmiki o sztuce! Mam nadzieję że będzie ich o wiele więcej, bo lubię Twoje pogadanki o sztuce, literaturze itp.
- Obrzydlistwo jak dla mnie :-:
- Jeszcze po tej akcji z O*em K*ce*c*ym Lego przestalo przesylac ludzom duze ilosci klockow
- No nie, kurczę nie, nie mogę się zgodzić z częścią argumentów.

Nie powiedziałaś tego wprost, ale mam wrażenie, że jednym z głównych przekazów tego filmu było to, że kontrowersyjna sztuka pojawiła się już dawno temu. Może, ale co to zmienia? Obrażanie w ten sposób symboli religijnych po prostu nie jest okej. Nie jestem wierząca, ale szlag mnie trafia, gdy widzę to, co artyści robią z symbolami tak ważnymi dla chrześcijan. Wizja Doroty Nieznalskiej na przedstawienie jej myśli była okropna. Wiedziała, że sięga po symbole, które są ważne dla wierzących i otaczają je szczególną czcią. Mimo to wykorzystała je, a każdy sprzeciw ze strony wiernych może się spotkać z argumentem "Przecież to SZTUKA, a to jest ARTYSTKA". Co innego pisuar w galerii sztuki, co innego wulgarne przerabianie wizerunku Maryi na genitalia. Twórczyni wiedziała, że sama instalacja będzie obrzydliwa.

Lubię czasem śmieszkować ze sztuki, lubię się czasem zastanowić "Co autor miał na myśli", ale myślę, że symbole religijne to kawałek za daleko. Na argument " To tylko figurka, czemu się wściekasz" można równie dobrze odpowiedzieć "to tylko instalacja, czemu się ekscytujesz".

Z mojej strony sprzeciw, ale chętnie podyskutuję ^^
- Jakby ktoś chciał poszukać info o panach albo wyszukać ich twórczość :)
Robert Mapplethorpe
Nobuyoshi Araki
- Booty
Ruchanie
Seks
Anal
- Dupcia
- Dup
- Chciała głosić o sztuce... A pluje na DIY
- kocham takie filmiki, więcej! ❤️
- Czekam na Malewicza w tym odcinku...
Jego sztuka jest bardzo wymowna, ale wzbudza kontrowersje
- Prostracja: naukowy bełkot
Ja: przewijam
- 0:57
- Spoko odcinek kocham historie sztuki, ale dlaczego kitku nie macha łapką?