Poznaj:


Oglądalność: 5538, czas 7m 20s, ocena 138, reakcje 8. Cześć! Dzisiaj kolejny film w którym próbuję odpowiedzieć na ważne pytania. Reprodukcje użyte w filmie: 1. Rysunki z Lascaux 2. Wenus z Willdendorfu 3. Diego Velazquez-Don Sebastian de Morra 4. Rembrandt-Lekcja anatomii doktora Tulpa 5. Rembrandt-Lekcja anatomii doktora Deymana 6. Ingres-Napoleon Bonaparte na tronie 7. Daniel Schulz-Portret Jana III Sobieskiego 8. Hopper-Dom przy torach 9. Hopper- Morning sun Jeśli chcielibyście zostać autorem/ką postów na blogu to piszcie na: k .




Po co nam sztuka? || Porozmawiajmy o sztuce #39

- No i wszystko na temat ☺️ Pozdrawiam ☺️
- Jejuu! W końcu kanał o ubóstwianej przeze mnie tematyce!! Lecę nadrabiać wszystkie filmy :D
- 💕
- Cóż za zbieg okoliczności - sama się nad tym zastanawiałam, słysząc od znajomych teksty typu "sztuka jest nudna i niepotrzebna do niczego". Oprócz Twoich argumentów dodałabym jeszcze, że dzięki kontemplacji sztuki można się wiele dowiedzieć o samym sobie, o swojej wrażliwości, o tym co się lubi, a czego nie i dlaczego. Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie "Sytuacja się zmieniła" dziełom sztuki towarzyszą różne pytania, jednym z nich jest (cytuję z pamięci) "Czy to ja przeglądam się w obrazie czy obraz we mnie?".
Poza tym świetny kanał! Właśnie takiego brakowało mi na YT. Serdecznie pozdrawiam!
- Bardzo ciekawe rzeczy :) Pozdrawiamy Agnieszka Michaelis i Marta Stolarczyk ! <3
- Dla mnie zawsze filmik będzie za krótki ❤️