Poznaj:


Oglądalność: 3149, czas 8m 35s, ocena 49, reakcje 21. 💻 ZOBACZ KURS OPAKOWANIA W BDO: https://bit.ly/3sfwQyx​ 🔥 POBIERZ CHEKLISTĘ DLA SKLEPU INTERNETOWEGO: https://mikolajmaslinski.pl/pobierz-checkliste-dla-wprowadzajacych-produkty-w-opakowaniach Zastanawiasz się: ⚆ Jakie opakowania podlegają opłacie produktowej? ⚆ Czy trzeba rozliczyć nawet 1 kg opakowań? ⚆ Jak ustalić wagę opakowań? ⚆ Kto i gdzie płaci opłatę produktową? ⚆ Jak obliczyć opłatę produktową? ⚆ Jakie działy wypełnia wprowadzający produkty w op .




Opakowania w sklepie internetowym a BDO

- Graty naprawdę fajnie wszystko wyjaśnione:)pozdro.
- Witam, mam pytanie czy jeśli opłata produktowa w tym roku za zeszły rok wyniosła 63 zł to z tego co wyczytałem do 100 zł jesteśmy zwolnieni z obowiązku opłaty . Po drugie w zeszłym roku zapłaciłem opłatę produktową za rok 2019 w wysokości też ok 70 zł ale też w późniejszym czasie za parę miesięcy dostałem pismo o przyznanie pomocy demimnis, moje pytanie brzmi czy teraz muszę coś płacić za rok 2020 ? I co wynika z tego że przyznano mi pomoc deminis ?
- Czy jeśli:
- prowadzę sklep internetowy na allegro
- kupuje towar z hurtowni w Polsce który ma swoje fabryczne opakowanie (np. kawa)
- pakuje te kawy do wysyłki w foliopaki / folie stretch

to czy musze rejestrować się do BDO? Czy mogę skorzystać ze zwolnienia o którym mowa w rozporządzeniu ministra klimatu z 23 grudnia 2019 roku?
- Co jeśli jestem producentem opakowań z tworzyw sztucznych np folia i zużywam 10 ton surowca ale nie pakuje swoich produktów lub pakuje je sporadycznie np używam 50 kg folii i taśmy rocznie. Co mam zrobić ?
- Dzień dobry jeśli używałem opakowań z recyklingu to czy je też wykazuje do sprawozdania ?
- Prowadzę sklep internetowy od września 2020r. oczywiście zarejestrowałem firmę w BDO teraz musze zrobić sprawozdanie ilości znikome bo folia 1,5 kg a tektura 7,5 kg ilości śmieszne. Wszystkie materiały do pakowania z odzysku poza 5 rolkami taśmy do pakowania nawet jak to powiększę to skali roku to są bardzo małe ilości i czy też muszę składać sprawozdanie. Do pakowania produktów które wysyłam używam pudełek i tektury z towaru jaki dostaję podczas dostaw towaru od producentów. Jestem tak zwanym dystrybutorem krajowym. W 2020 roku nie zakupiłem żadnych materiałów do pakowania - jak to uwzględnić w sprawozdaniu bo jest to dla mnie czarna magia.
- Witam 😊, a jeśli sklep internetowy wysyła jedynie w foliopakach otrzymanych od firmy kurierskiej i dane adresowe wypełnia na etykiecie samoprzylepnej otrzymane również od tej firmy kurierskiej, to czy pod kątem tej działalności podlega pod oplate produktowa? 🤗
- Cześć. Czy jeśli dostawa jest w ramach WNT to również muszę się rozliczyć z opakowań?
- Cudowny montaż i humor :-)