Możesz zarabiać na fotografii! Fotografia stockowa cz 2/3 | Co warto fotografować, żeby sprzedawać?
- Kurcze właśnie niedawno kupiłem a6400 na wakacje ale i do macro bo na tym chcę się skupić. Mam sigmę 70mm macro i 16mm stałkę. Chciałbym zacząć z ptasznikami, wężami, skorpionami i pytanie czy to byłby temat niszowy, warty zachodu. Mogę jeszcze pójść w krajobraz. Jakich zarobków mogę się spodziewać, wiem głupie pytanie bo jeszcze nic nigdzie nie wstawiłem.😉
- Należałoby odpowiedzieć sobie na następujące pytania. Co jest na stockach niszowe? Co ma branie? A jeśli nie jest niszowe to które to są te bardzo dobre zdjęcia, które wygrywają z innymi? Przeglądając np. landszafty na stockach to to co bardzo często widzę, dość mocna obróbka w stylu podbijanie kolorów i kontrastów, wszelkiej maści HDR-y. To są zdjęcia które tak dobrze się sprzedają? Jeśli tak to tylko zastanawiam się ile to ma wspólnego z fotografią a ile z grafiką komputerową? Wygląda mi to bardziej na to drugie. Zastanawia mnie też czy fotografia w podczerwieni, nadfiolecie, full spectrum mogłaby się sprzedawać? Może to właśnie w to można by celować? Zakładając chyba że to ma się wiązać z komercyjnym rynkiem jakichś aparatów na IR albo Full Spectrum albo urządzeń termowizyjnych. A tak mi się przynajmniej wydaje.
- Klasa 😉💪 dziękuje