📈Jednoosobowa działalność gospodarcza - Jakie OBOWIĄZKI? | Prowadzenie firmy na MacBooku i iPhonie 💻
- Bez składkowy okres może trwać 7 miesięcy, a nie 6 jeśli założysz JDG później jak pierwszego dnia konkretnego miesiąca, tj. wystarczy, że ustawisz rozpoczęcie działalności na 02.11.2020 i już zyskujesz jeden niepełny miesiąc bezskładkowy oraz następnych, pełnych 6 miesięcy :)
- Co z osobami poniżej 26 roku życia? Jak to dokładnie wygląda?
Tu też można doczytać
Grawerowanie https://icomprint.pl/drukujemy/grawerowanie-laserowe-lublin/ ja bym się z tym zgodził.
- Osoby do 26 roku życia są zwolnione z podatku? Rozliczają się tylko na koniec roku podatkowego i dostają zwrot podatku?
- Chcesz pracować:
Składasz CV, podpisujesz umowę o pracę, pracujesz, rozliczasz się z Pit.
Chcesz założyć jednoosobową działalność gospodarczą:
Oglądasz 11 minutowy filmik i już wiesz, że jednak chcesz pracować w czyjejś firmie. XD
I podchodzę do tematu założenia swojej małej firmy od naprawiania motórków 3 lata. I za każdym razem gdy zaczynam czytać, próbować zrozumieć ile czego. To mi się odechciewa... I ktoś powie, idź do Księgowej to Ci wytłumaczy... Byłem, po godzinnym wykładzie bolała mnie głowa od tego, ile rzeczy od razu musisz pamiętać i wiedzieć. No i byłem biedniejszy o 100zł za konsultację. ^^
- Mam pytanie jak otrzymuje się numer REGON ? Jest to decyzja na piśmie od GUS? Bo nip to urząd skarbowy przywraca taki sam jak się kiedyś miało osobisty ...tak mi powiedziano .A REGON to jest w formie decyzjii? Może emailem ? Z góry dziekuje za odpowiedz dodam że chodzi o jednosobową działalność gospodarczą założoną i podpisaną 21.05....
- Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów na ten temat.
- Fajne rozwiązania! :) Ja prowadziłam sama księgowośc, ale niestety za dużo obowiązków :) Teraz korzystam z usług Biura rachunkowego Modrzejewski z Krakowa ;) Płace ok 200 zł a w cenie mam panel klienta, program do faktur i doradztwo :)
- Gdzie znajdę ten film o stronie zus o którym tutaj wspominasz przy uzupełnianiu deklaracji? Nie mogę go namierzyć wśród Twoich wideo
- Jestem nowa osoba i ten poradnik jest po prostu najlepszy 💪🏻
- Chciałbym założyć działalność gospodarcza jednoosobowa Do kogo mam się zgłosić żeby mógł mi w tym wszystkim pomóc ?
- a co kiedy mamy dobrego księgowego ?? co wtedy nam zostaje do ogarnięcia samemu ??
- Jak dochody sal mniej nisz PLN 200 000 nie ma VAT nie?
- Dziękuję bardzo za ten filmik)) naprawdę wszystko jasne, uczciwe i dokładnie, bez wody) wszystko wytłumaczył się bardzo fajnie 👍
- Wszystko fajnie przedstawiłeś😉 jednej tylko rzeczy nie rozumiem, bo będę chciał w tym roku otworzyć firmę usługową rolniczą. I mam pytanie, czy jeśli nie będę Vatowcem to czy też wystawiam faktury VAT??
- Czy polecasz jakieś inne jeszcze programy do prowadzenia w pełni swojej firmy, jak np. mpFirma? Słyszałeś coś o tym?
- Kurczę, bardzo fajnie to wszystko opisałeś 🙂 Nawet tym Comarch'em mnie zainteresowałeś. 👍
- Hej mam problem po aktualizacji iOS do 14.1 nie działa mi aparat tylni przedni normalnie mam cały czas czarny ekran wyłączyłam i włączałam już telefon i robiłam inne rzeczy nawet zaaktualizowalam iOS do najnowszego 14.2 gdzie problem miał być rozwiązany miał ktoś tak wie jak to naprawić bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje. iPhone 8
- Wystarczy księgowa
- Super kontent !
- ile usluga Comarchu dla JDG kosztuje po 6 miesiecznym okresie probnym?