Gdzie Założyć Firmę? Firma w Polsce vs. Raje Podatkowe
- No dobra a Malediwy ?
- Jeśli brać pod uwagę tylko stawki CIT, to masz rację. Ale co ze stabilnością prawa, jasnością przepisów itd? Co z ograniczeniami w zaliczaniu do kosztów podatkowych wielu wydatków w Polsce? Czy w innych krajach też są takie restrykcyjne przepisy? Stawka CIT 9% wcale nie jest taka atrakcyjna kiedy połowa wydatków nie zmniejsza podstawy opodatkowania
Warto też zobaczyć na stronie:
tanio laweta Lublin , dobrze jak tu znajdziecie coś ciekawego.
- No USA i Europa to nie wybór. Są jeszcze inne kraje które są rajami........
- A co z Węgrami? Słyszałem, że staje się rajem podatkowym, ale na ile to prawda?
- wszystko fajnie i pięknie, tylko dlaczego pominąłeś w swojej prezentacji, stawki ubezpieczeń społecznych (ZUS) ich odpowiedniki w innych krajach, kwot wolnych od podatku w przypadku dividend, sprowadzenie wszystkiego do podatku dochodowego jest zniekształceniem faktycznych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców ...
- Ale co z bankiem Polskim? Amazon nie akceptuje Polskich banków :(
- A gdzie informacja "Materiał został zrealizowany na potrzeby Ministerstwa Finansów"?
- Według mnie najlepsza opcja sp zoo... ale sp w stanach np wyoming też ciekawa.
Twoja rozpiska odnośnie stanów nie jest chyba prawdziwa... Założenie spólki to bez problemu 100-200 dolarów, utrzymanie też około 50-100 dolarów. KSięgowości nie robi się w stanach chyba że sales tax. Rozlicza się w Polsce progresywnie lub liniowo i przy większych sumach to chyba najlepsza opcja w połączeniu z brakiem ksiegowosci pelnej (kosztow), biurokracji oraz niskich podatkow.
-
3:55 no i w końcu ktoś to powiedział jak trzeba
- Ale kozacka nakładka na MacBooka. Popracuj Mordeczko nad mikrofonem albo gain i treble trochę w dół bo się na telefonie ciężko słucha.
- Wiem cos na ten temat Oglądałem wiadomości w tv po pracy wszystkie jakie tylko były , w weekend potrafiłem cały przesiedziec przed tv. Tak się to ciągnęło przez jakieś 10 lat . Na ten moment nie oglądam telewizji już 4 lata 😁 nie potrzebuje tego , stwierdziłem że szkoda czasu. Czuje się o niebo lepiej. Polecam wstać z kanapy i działać. Pozdrawiam
- Dziękuję za konkretne informacje 🙂
- W teorii wszystko pięknie. Ale w przypadku spółki w Polsce, trzeba dodać, ciągłe latanie do notariusza z byle pierdołą, a tam są koszty większe, i prawnik musowo. Bo na wszystko musi być umowa. Biurokracja. W przypadku JDG mniej latania, ale odpowiadacie całym swoim majątkiem! Bez dyskusji. Więc wszystko fajnie do momentu jak nie trafi się jakaś nagonka, lub nadgorliwy urzędas;)Albo nie będziecie mieli sprawy w sądzie. No i papierologia. Natomiast racja, wszędzie golą na kasę i podatki. Nie ma co się oszukiwać. Wyzysk polityków na kasę z firm to norma. W Polsce to się zmienia, ale mentalność i traktowanie przedsiębiorców wraca jak w prlu. Lub gorzej. Ale świat zatacza koło...
- Nailepej zalozyc firme online za granica bo w plosce zezra nas podatkami..
- To teraz pytanie spółka czy jdg w polsce jeżeli chodzi o handel na amazonie?
- 🍀
- A Cypr? :D Kilka razy natknąłem się na artykuły związane właśnie z tym miejscem.
- Norbert domagamy się wiecej filmów podatkowych itp.
- Trochę się powtarzasz już z materiałami...
- Czy jest tu ktoś kto ma firmę w Belgii? 🙈