Poznaj:


Oglądalność: 92621, czas 10m 38s, ocena 7748, reakcje 1214. 👉 Subskrybuj Wojnę Idei: https://www.youtube.com/channel/UC7RswyY8VfbSdikz_8wdp3w/?sub_confirmation=1 👉 Zostań Patronem: https://patronite.pl/wojnaidei 👉 Wesprzyj Wojnę Idei przez PayPal: https://paypal.me/wojnaidei | Źródła: ⬇⬇⬇ 👉 Można też wesprzeć powstawanie kolejnych filmów dowolnym przelewem o tytule "darowizna" na konto: 59 1140 2004 0000 3402 7617 3625 👉 Zapraszam też na serwer dyskusyjny na Discordzie: https://discord.gg/qkhjANb Czym jest i skąd .




Cancel culture: Jak działa "kultura anulowania"?

- W podobnym temacie zapraszam też do przypomnienia sobie odcinka "Pokolenie płatków śniegu": https://www.youtube.com/watch?v=qIqMx40NyEU
- Super, byłem ciekawe co to znaczy.
Myślę że wyczerpałeś temat, dzięki i pozdrawiam serdecznie z Tajlandii.
Ja tam tu widziałem, utylizacja śmieci Kraków i odpadów , opcjonalnie w necie szukajcie. - to zjawisko pokazuje ze społeczeństwo jest coraz bardziej idiotyczne gdzie za własne niepopularne zdanie można zostać zjechanym przez inne grupy za pogląd z którym się nie zgadzają jak pokazałeś na filmie można dać za argument zdanie bez kontekstu by większość ludzi to łyknęło i zniszczyło komuś pracę w którą włożono wiele lat. Tak właśnie UMIERA WOLNOŚĆ
- Jedno jest pewne: julki nie są Krukonkami #muremzaRowling
- Niedługo jak się nie będzie mówiło to co mówią inni, tylko to co się myśli to będzie się piętnowanym i zwalnianym z pracy. No cóż, twitterowe julki może jednak kiedyś dorosną
- Nienawidzę ignorantów którzy stawiają emocje nad faktami, każdy jeden z tych ludzi, którzy gloryfikuje psucie ludziom życia, tylko dlatego że śmiał się wypowiedzieć na jakiś temat to dla mnie zwykła szumowina, cenzor, ignorant, i najzwyczajniej w świecie gnida. Jak długo możemy jeszcze żyć w tym świecie, w którym fakt już nie jest odbierany jako prawda, rzecz sprawdzona, a jako zdanie pełne nienawiści oraz hejtu, tylko by przedstawić się jako ten prawy i dobry rycerz w białej zbroi, bo obraża to kogoś kto nie potrafi kalkulować z rzeczywistością i musi sobie specjalnie rzeczywistość koloryzować bo mu tak wygodniej POMIJAJĄC że ma to negatywny skutek na społeczeństwo, prowadzi do problemów, komplikuje pewne sprawy oraz wyrzuca za okno prace i czas osób które zajmują się biologią lub medycyną.
- Ciekawy odcinek, jako widz dziękuję bardzo :)
A w temacie - czekam na dzień, kiedy zostanie ogłoszony wyrok (i utrzymany w kolejnych instancjach) skazujący za zniszczenie bądź próbę zniszczenia komuś życia/kariery/reputacji. Bo uważam, że coś lub ktoś powinien, dla wspólnego dobra, zacząć powstrzymywać tych, którzy w sieci imputują wszelkie -izmy czy -fobie. Czego sobie i Państwu życzę ;-)
- Patrząc po treści posta, to szczęście dla Dawkinsa, że przestał być częścią tego towarzystwa xD
- najlepiej być nijaki :( masakra...
- Mój dobry przyjaciel odkąd zaczął się przewijać w towarzystwie skrajnie lewicowym stał się częścią canel culture. Szkoda mi go, bo nie da się już z nim dyskutować na jakikolwiek temat
- Canceling to problem przede wszystkim postępowców. To co wyczniają postępowcy, ociera się już o totalitarną cenzurę rodem z ZSRR, czy III Rzeszy.
- To, że dzięki temu kilku śmieci zostało usuniętych z przestrzeni publicznej nie znaczy, że tak będzie w każdym przypadku. To jest zwykly samosąd nie wiem czemu ludzie tego nie zauważają
- Osoby wspierające lgbt można po równać do Sithów z gwiezdnych wojen "Nie jesteś z nami jesteś przeciwko nam„ słowa Anakina do Obi Wana podczas walki
- Lewactwo won z Polski #POlexit #Polska #BrawoTowarzyszuOrban
- Ciekawe👍
- Tak czy siak się nic nie zmieni
- Przypomina mi to o odcinku Nosedive z Black mirror. Ale faktycznie jest to po prostu ostracyzm i określenie "csncel culture" brzmi dla mnie jak eufemizm.Gdyby ktoś powiedzisł "ostracyzm" od razu bym zrozumiał. Po prostu wykluczmy człowieka, który nam nie pasuje. Bardzo wygodne, gdy wszyscy się z nami zgadzają. Nie trzeba przemyślać swoich poglądów, zamieniają się w ślepe wyznanie, nieprzemijalną modę i jak te mrówki będziemy się topić w kałuży, do której wchodzimy po śpadzie poprzednich
- Brzmi jak przypadek modelki która ostatnio poparła konfederację, banda lewaków zaczęła ją niszczyć, straciła kontrakty.
- Żyjemy w zajebiście pięknym i idealnym świecie w którym jest szukany rasizm nawet tam gdzie go wogule niema.
- To może teraz filmik o white guilt = białej winie....?