Poznaj:


Oglądalność: 14613, czas 30m 18s, ocena 564, reakcje 87. Cześć! Dzisiaj 20 dzieł, które wybrałam z Waszą pomocą, które "zna każdy", często nawet nie kojarząc nazwiska artysty czy tytułu obrazu. Staram się co nieco powiedzieć o każdym z tych dzieł, jednak przy takim zbiorczym filmie wiadomości muszą być okrojone, więc wiecie ;) Sprawdźcie też inne filmy: Friedrich - Wędrowiec w morzu mgły https://www.youtube.com/watch?v=0r37jufWwxY&feature=youtu.be Salvador Dali https://youtu.be/wKtbnA8J0bU Botticelli - Narodziny Wenus htt .




20 dzieł sztuki, które "zna każdy", a Ty? || Porozmawiajmy o sztuce

- Piękna pani jak te dzieła 🥰
- Mój pan od plastyki puścił nam ciebie na lekcji i w sumie bardzo ciekawe i postanowiłam tutaj wbić i oglądnąć jeszcze raz bo się wydzierała haha XD
Więcej informacji znajdziecie tu enterserwislublin.pl , można zawsze zdobyć nową wiedzę. - Oglądam na plastyce XDD, fajny film
- pani od plastyki nam to puscila i chwaqli
- nie podoba mi sie fajnie sie słucha na nudnej lekcji bo masz fajny glos i tyle DUPA
- monia lisa
- Na jednym obrazie jest pocalunek Malarz Klint💞
- Zabrakło mi tu Piety Michała Anioła, bo to też jest często powielany motyw. Albo czegoś od Carravagio, ale to tylko dlatego, że uwielbiam jego obrazy 😀
- fajnie się słucha
- no brawo
- Mam wrażenie, że ostatnio dosyć znane jest też Małżeństwo Arnofilich, na pewno cała Frida jest baaaardzo popkulturowa teraz i często wykorzystywana w reprodukcjach, ale przecież jest też o niej film, parę książek, również tych ilustrowanych dla dzieci, komiks oraz ma swój występ jako kościotrup w Coco, także chyba Fridy mi najbardziej z tych ikonicznych obrazów brakowało, zwłaszcza tego autoportretu na tle liści z małpką i pumą (?). A z resztą jak najbardziej się zgadzam, chociaż w sumie sama nie pamiętałam, żeby Szkoła Ateńska była tak popularna (ale nie przeczę, może mi się tak w pamięci tylko nie zapisała z podręczników). A Matejko bardziej mi się kojarzy z Rejtanem i tym smętnym Stanisławem Augustem (podręcznik w gimnazjum do polskiego oraz od historii i społeczeństwa w liceum), ale Bitwa pod Grunwaldem zdecydowanie też.
- świetnie pani kazała mi wypisać wszystkie dzieła
pozdro
- Masz świetną manierę spikerki radiowej! Czuję się jak na audycji. :)
- dislike bo na lekcji xD
- ja to oglądam na lekcji pozdrowionka od klasy 6a :D
- 6b !!!
- Pani puściła nam to na plastyce i pochwaliła przygotowanie do filmu <33
- Pani nam mowila puscicie sobie 20 dziel sztuki ktore zna kazdy
i Ogladam to i tak sie mega milo oglonda i sie nie chce koncyzc sub leci i lapeczka :D
- świetny kanał, czekam na więcej ciekawych treści
- ten gosc co siedzi po prawej ma 6 palców 10:44