Poznaj:


Oglądalność: 31019, czas 7m 42s, ocena 721, reakcje 82. Cześć! Dzisiaj, na Waszą prośbę, mam dla Was 10 dzieł sztuki, które według mnie powinien znać każdy. Wiecie, takie co to się głupio przyznać, że nie wiecie jak się nazywają ich autorzy. Dzieła najbardziej rozpowszechnione w szeroko rozumianej popkulturze. Wspominana reklama banku ING z Rembrandtem: https://www.youtube.com/watch?v=a6W2ZMpsxhg A jeśli chcecie dobre reprodukcje z Rijskmuseum o których mówię, to wystarczy kliknąć tutaj: https://www.rijksmuseum.nl/ Jeśli .




10 dzieł sztuki, które powinieneś znać! || Porozmawiajmy o sztuce #13

- Zapraszam pod nowszy film, o podobnej formule, ale znacznie bardziej rozbudowany, 20 dzieł i staram się (choć bardzo skrótowo) powiedzieć kilka najważniejszych informacji o każdym z nich :)

https://www.youtube.com/watch?v=V2bgX4gfz-A&ab_channel=AleksandraDoligalska
- Po kilku filmach - gratulacje!. Krótko i na temat. Jak kogoś temat zaciekawi to poszuka w necie. Takie czasy, film który ma 40 minut nie dociera do współczesnego odbiorcy. Pokazanie jak dzieła mistrzów funkcjonują jako memy - genialne. Nie mam nabożnego stosunku do wszelkich dzieł. A malarstwo renesansowe jest dla mnie nudne. Proponuję odcinek o sztuce naiwnej. Jej szczerość mnie uwodzi. A; dyplom na ASP obroniłem w 1982 roku i dalej tfu!rczo zastanawiam się czym jest sztuka. Serdecznie pozdrawiam:)
- Jestes piekna kobietą, ale prosze Cie, przytrzymaj obrazy dluzej aby moc patrzec i jednoczenie sluchac Twojej wypowiedzi
- Ciekawy kanał:) Proszę tworzyć nadal:) Ten filmik przydaje się w prowadzeniu lekcji online ;)
- Czy tylko ja tu jestem nie z przymusu? XDDD
- tylko mi się wydaje że ona gada tak jakby chciała a nie mogła
- 10:52 plastyka
- Powiem że pani od plastyki tym razem sie postarała z wybieraniem filmu
- Pozdrawiam z lekcji muzyki!
- Mi pani kazała
- Komu pani z plastyki dała na zadanie domowe
- POZDRO Z 7B GODZINA 10:53 LEKCJA PLASTYKI DOBRY LECI PRZEKAZ LECI
- Nie trzeba, pozdrawiam
- Jak ona wolno mowi...
- nie znałem 4
- miałem to na lekcji xD
- Twój kanał jest świetny
- Przedstawiłaś Marilyn Monroe. A gdzie "Krzyk" Muncha? Zresztą ten Warhol to szkoda mi się wypowiadać. Artysta.
- Puszczali nam to na plastyce
- Te wstawki na końcu to był taki cringe